Nya designade receptionsdiskar för första & sista intrycket
2012-10-12 02:40:31
Nya designade receptionsdiskar för första & sista intrycket
Nu lanseras två serier receptionsdiskar med slående design kombinerat med moderna teknologiska lösningar för den svenska marknaden.

Nya designade receptionsdiskar för första & sista intrycket

Det är första intrycket som gäller. En receptionsdisk ska gärna fånga gästens uppmärksamhet redan vid första anblicken och är dessutom ofta det sista gästen ser av hotellet.

Receptionsdisken ”ZIG-ZAG” är vinnaren av Red Dot Award för produkt design 2012. Uppbyggnaden med geometriska former reflekteras på grön, blå och röd bakgrund – tack vare bakgrundsbelysningen av LED och med möjlighet att ändra färg snabbt och smidigt via en fjärrkontroll.

Även nya ”VALDE”, den S-formade receptionsdisken, håller jämna steg med de nya trenderna när organiskt formade möbler blir allt mer populära. Den här receptionsdisken kommer i en rad olika färger, allt från rent vitt till fräschare färger som orange, grön eller röd, för att kunna anpassas till kundens behov.

Receptionsdiskar ZIG-ZAG & VALDE och flera andra hittar du hos MRI >> www.mrinredning.com

Nya designade receptionsdiskar för första & sista intrycket

<< Kapselmaskinen med retrokänsla | Avfallskvarnen löser problemen med dina ... >>



Annonsera på Hrtorget.se  
Sitemap  |   Startsidan  |   Branschguiden  |   Branschnyheter  |   Platsbanken  |   Branschlänkar
Köp & Sälj  |   Kalendern  |   Forum  |   Om HR Torget.se  |   HRTorget som startsida

Givetvis vill jag prenumerera på HRtorgets nyhetsbrev!

Bästa affärsläge, mitt på gågata i galleria. Ingång både från gal...
425000
Café, Godis- delikatessbutik i stad ...
Erbjudandet innebär en möjlighet att förvärva ett attraktivt och ...
Förhandling
Attraktivt restaurang- och eventbola...
Här har SMP Affärsbyrå nöjet att erbjuda ett riktigt bra Conditor...
1900000
Konditori - Bageri & Café i Ystad - ...
Vill du vara med på en spännande och utvecklande resa, vill du dr...
-
Arrendator sökes till Hotell Kittelf...
Arrendator sökes till Hotell Kittelfjäll
Vill du vara med på en spännande och utvecklande resa, vill du driva Hotell och Restaurangverksamhet på en ...
Det lilla företaget med de STORA kunderna söker Key Account Manager Retail
Som KAM på Tekompaniet blir din huvuduppgift att vårda, förvalta och utveckla samarbetet med våra befintl...
BÖDASANDS CAMPING känt från kanal 5 söker nu kökschef och kockar inför säsongen 2013
Böda Camping på Öland restaurang Brasseri&Bar söker inför sommaren kökschef och kockar. Restaurangen ...
Kock sökes till Restaurang Akvarell - Hotel Tylösand - Halmstad
Restaurang Akvarell är Hotel Tylösands fine dining restaurang med storslagen havsutsikt och en plats i Whit...
Köksmästare/ Kökschef sökes till ProfilHotels, Hotel Aveny Umeå
Vem är du? En person starkt fokuserad på kvalité, mål och resultat, arbetar självständigt och i gru...
Bortkastad satsning på Google utan
Med min egen erfarenhet som kock och krögare i bagaget har jag intresserat mig för marknadsföring direkt till...
PIZZA I LONDON!
Hej! Utbudet och efterfrågan på Pizza är enormt i UK! Men jag kan då inte hitta en pizza som är lika god här s...
Mentor
Skulle vilja ha en mentor i krogbranchen..
sälja alkohol utan tillstånd!
vad är det igentligen för straff man får om man säljer alkohol utan tillstånd?, en restaurang ägare som jag kä...
Öka Era intäkter
Nu lanseras Inbarmedia. Öka Era intäkter i baren Promota diverse utvalda brands. Läs mer på www.inbarmedia...
I vår branschguide hittar du enkelt allt som du behöver i driften av ditt hotell eller din restaurang!
 
 

nyhetsbrevet - Gratis!
Nu 27.475 prenumeranter!

Följ oss på Twitter!
RSS